چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۴
PDF
نشست فرصت های کارآفرینی و توانمندسازی در حوزه محیط زیست در محل بنیاد برگزار شد.

نشست ماهانه بنیاد با موضوع توانمندسازی در حوزه محیط زیست و با حضور  خانم افسانه احسانی رئیس هیئت مدیره و مدیر آموزش موسسه آوای طبیعت پایدار  و آقای حامد مشیری  مدیر عامل انجمن طرح سرزمین  در تاریخ 27 آبان ماه در محل بنیاد برگزار شد.در این نشست، نمایندگان این موسسات به بیان تجربیات و پروژه های خویش پرداختند.

انجمن طرح سرزمين تشكلى غير دولتى و غيرانتفاعى در راستاى حفاظت از طبيعت و تنوع زيستى در ايران است.

مهم‌ترين اهداف اين انجمن به شرح زير می‌باشد:

• حفاظت مستقيم در پروژه‌هاى ميدانى از طريق جمع‌آورى اطلاعات مربوط به آخرين وضعيت گونه‌هاى درحال انقراض.

•حفاظت غير مستقيم از طريق ارتقاء سطح آگاهى و رسيدن به معيشتى پايدار و درك پذيرش مفهوم اكوتوريسم در ميان جوامع محلى ساكن در اطراف مناطق حفاظت شده.

•ارتقاء سطح آگاهى عمومى از جايگاه و اهميت تنوع زيستى و حفظ آن، از طريق برپايى كلاس‌ها و پروژه‌هاى آموزشى براى ساكنان شهرهاى بزرگ به ويژه كودكان و نوجوانان.

•برانگيختن حس ذاتى زيبايى شناسى و طبيعت گرايى از طريق انتشار آثار هنرى خلق شده توسط تصويرگران و عكاسان طبيعت از اعجاز تنوع زيستى حيرت انگيز اين مرز و بوم.

موضوع فعالیت موسسه  آوای طبیعت  پایدار نیز  ارائه کلیه خدمات مشاوره ای ، برنامه ریزی ، نظارت و اجرای فعالیتهای تخصصی و پروژه های مختلف در مورد موضوعات زیست محیطی ، منابع طبیعی ، جغرافیایی و علوم وابسته مانند گردشگری ، اکوتوریسم طراحی محیط ، کارآفرینی ، جوامع محلی ، صنایع دستی و.....و نیز مشاوره طراحی و اجرای دوره های آموزشی در زمینه محیط زیست ، توریسم و اکوتوریسم ، میراث فرهنگی و ..... می باشد.

 

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی