چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۳۵
PDF
اتاق کارآفرینی زاهدان

بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان با اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان تفاهم نامه همکاری مشترک علمی و آموزشی را در سال 1394 امضا کردند.

این تفاهم نامه به منظور نهادینه کردن فرهنگ کارآفرینی، پرورش خلاقیت، نوآوری، ایده یابی برای دانش آموزان استان در قالب طرح اتاق کارآفرینی مدارس منعقد شده است.

اعطای مجوز همکاری مدارس، تامین برخی از خدمات لجستیکی، همکاری کارکنان و مدیران، برنامه ریزی آموزشی و شناسایی ایده های برتر کسب و کار از جمله وظایف آموزش و پرورش قید شده است. همچنین اجرای طرح اتاق کارآفرینی مدارس، برگزاری دوره های آموزشی برای معلمان و دانش آموزان از جمله وظایف بنیاد در این تفاهم نامه به شمار می رود.

این تفاهم نامه از تاریخ اول آبان ماه 94 به مدت یکسال بین آقای علیرضا نخعی مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان و خانم فیروزه صابر مدیر عامل بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان منعقد شده است.

گفتنی است  طرح اتاق کارآفرینی مدارس با هدف ترویج و آموزش کسب و کار و کارآفرینی در 7 هنرستان و کارودانش شهر زاهدان و برای هزار و 223 دانش آموز  اجرا شد.

برگزاری مسابقه خلاقیت و مسابقه روزنامه دیواری  با موضوع کسب و کار و کارآفرینی از جمله فعالیت های ترویجی این طرح بود.

برگزاری جلسات مشترک با والدین دانش آموزان و معلمان درس کارآفرینی به منظور توجیه، آموزش و توانمند سازی از جمله فعالیت های طرح محسوب می شود.

در این طرح پنج کارگاه آموزشی برای معلمان و هنرآموزان مدارس جهت آشنایی بیشتر با طرح برگزار شد.بر همین اساس نیز از هر مدرسه 25 دانش آموز علاقمند به کسب و کار و کارآفرینی شناسایی و آموزش داده می شود.

 

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی